TOEFL Kursu

Amerika çıkışlı olan bu sınav günümüzde IBT (Internet Based Test) adı altında yapılmaktadır.TOEFL eğitimleri birebir olarak verilmektedirler, bu sınavda öğrencilerin tüm İngilizce becerileri sorgulanır, eğitim süresince öğrencilere bu yetileri geliştirebilmelerine dair strateji ve teknikler verilerek öğrencilerin sonuca ulaşmaları sağlanır.

TOEFL Sınavı anadili İngilizce olmayanların İngilizce bilgisini ölçmek amacıyla, Amerika’da New Jersey Eyaletinde bulunan Educational Testing Services tarafından dünyanın pek çok merkezinde düzenlenen bir sınavdır.Yeterli bir TOEFL puanı, öğrencilerin yüksek lisans ve doktora programlarına kabul edilmesini, yurt içinde İngilizce öğretim yapmakta olan birçok üniversitenin hazırlık sınıflarından muaf olmasını ve yurtdışında dil eğitimi almış öğrencilerin dil denkliklerini sağlar. Dünya genelinde pek çok kurum, organizasyon ve şirket iş başvurusunda TOEFL sınavından alınan iyi bir puanı İngilizce yeterlilik belgesi olarak kabul eder ve Sınav okuma, dinleme, konuşma ve yazma olmak üzere dört bölümden oluşmaktadır.

TOEFL hazırlık kursunun içeriği nedir?

TOEFL hazırlık eğitim programı, daha önceki yılların TOEFL sınavı soruları titizlikle incelenerek hazırlanmıştır. Bu doğrultuda daha önce sıklıkla soru gelmiş gramer konularına ve daha önce çıkmış ya da çıkması muhtemel kelimelere öncelik vermek suretiyle, IBT TOEFL sınavında sınanan dört beceri üzerinde durulmaktadır.

Bunlar ise Konuşma, Dinleme, Okuma ve Yazma becerileridir.

ADEK Amerikan Dil Eğitim Kursları size TOEFL sınavına hazırlıkta kaliteli bir eğitim sunmaktadır. Eğitmen kadromuz sadece TOEFL hazırlığı veren, formasyon sahibi uzman Öğretmenlerden oluşmaktadır. Programımıza katılan adaylarla İngilizce bilgisinin yanı sıra sınavın tekniğini öğretme temelli çalışmalar yapılır. TOEFL sınavını oluşturan her bir bölüm için ayrı ders verilmektedir.

Bilgi Talep Formu