IELTS Kursu

International English Language Testing System (IELTS)

IELTS Sınavı dünya çapında İngilizce dil yeteneğinizi dinleme, okuma, yazma ve konuşma oalrak ayrı ayrı ölçmeyi hedefler. IELTS Sınavının toplam süresi toplam 2 saat 45 dk’dır..

Dinleme (4 bölüm, 40 soru, 30 dk.)

Genel İngilizce Okuma (3 bölüm,40 soru,60dk.) – Akademik İngilizce Okuma (3 bölüm,40 soru,60 dk.)

Genel İngilizce Yazma (2 konu,150-250 kelime,30 dk.) – Akademik İngilizce Yazma (2 konu,150-250 kelime,60 dk.)

Konuşma (11-14 dk.)

İngiltere çıkışlı olan bu sınav IELTS Academic ve IELTS General olmak üzere iki türlü yapılmaktadır.

IELTS General genellikle bankada çalışmak isteyen ya da bankalardan ek maaş almak isteyen adayların talep ettikleri bir sınav iken,

IELTS Academic yurt dışında eğitimine devam etmek isteyen öğrencilerden istenen sınavdır, Türkiye’de de bazı üniversiteler hazırlık atlamada bu sınavı kabul ederler.

Bu sınavlar da TOEFL gibi öğrencilerin okuma, yazma, dinleme, konuşma yetilerini sorgulayan ve bu yetilerin kazanılmasına dair verilen eğitimlerdir. ADEK Amerikan Dil Eğitim Kursları eğitim direktörleri tarafından öğrenciler eğitimden önce seviye belirleme sınavına alınarak bütün bu yetileri değerlendirilir ve hedeflediği puan aralığı ve ihtiyacına göre eğitimi düzenlenir.

ADEK Amerikan Dil Eğitim Kursları size IELTS sınav hazırlığınızda kaliteli bir eğitim sunmaktadır.Eğitmen kadromuz sadece IELTS hazırlığı veren formasyon sahibi öğretmenlerden oluşmaktadır. Programımıza katılan adaylarla İngilizce bilgisinin yanı sıra sınavın tekniğini öğretme temelli çalışmalar yapılır. IELTS sınavını oluşturan her bir bölüm için ayrı ders verilmektedir. Kurumumuzda hem General hem de Academic formatlara uygun programlar bulunmaktadır.

Bilgi Talep Formu